Projelerimiz

İnogar Hybrid Arge Serası Projesi

İnogar kuluçka merkezinde L.I.F.E. projesinden aldığımız tohum fonu ile ARGE Hybrid serası projesini gerçekleştirmekteyiz.Hybrid sera ile topraksız tarımda farklı sulama yöntemleri ve farklı üretim yöntemleri hususunda arge çalışmaları yapılmakta ve geliştirilen prototip ürünler test edilmektedir.

Mobil Topraksız Projesi

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden aldığımız ışıkla çocuklara çiftçilere ve dezavantajlı gruplara tır ve karavanlar ilgili lokasyonlara giderek topraksız tarımı anlatmayı ve uygulattırmayı hedeflediğimiz projemizdir.

Topraksız Tarım Festivali Projesi

Ülkemizdeki topraksız tarımı geliştirmek güçlendirmek ve dünya ile entegrasyonunu sağlamak amacıyla topraksız tarım çiftçilerini ve meraklılarını biraraya getirmeyi hedeflediğimiz projemizdir.

Girişim Mentorluğu Projesi

Girişimcilere en iyi mentorluğu girişimciler yapar felsefesiyle mentorluk almak isteyen girişimlerle mentorluk verebilecek girişimleri buluşturduğumuz projemizdir.

Topraksız Tarım Eğitimi Projesi

Çocuklar için topraksız tarım eğitimleri

Ağaç yaşken eğilir felsefesiyle çocuklarımıza nitelikli tarımı öğreterek gelecekte bilinçli bireyler olmasını hedeflemekteyiz. Çocuklarımızın yaş grubuna göre interaktif eğitim tekniklerini kullanarak uzun vadede sürdürülebilirliği hedefleyen müfredat ile hareket etmekteyiz.
Hedef Kitlesi
Anaokulları-kreşler
İlk-orta-lise okulları
Üniversiteler
Özel ve Kamu Kurumları

Yetişkinler için topraksız tarım eğitimleri

7den 70 e öğrenmenin yaşı yoktur felsefesiyle nitelikli tarımı öğreterek verimliliği ve kaliteyi önemseyen bilinçli bireylerin dünyayı daha da yaşanabilir hale getirebilmesini hedeflemekteyiz. Kentlerde ve kırsalda yaşayan bireylere farklı interaktif ve uygulama esaslı eğitim teknikleri kullanarak uzun vadede sürdürülebilirliği hedefleyen müfredat ile hareket etmekteyiz.
Kamu çalışanları
Özel sektör çalışanları
Girişimciler

Çiftçiler için topraksız tarım eğitimleri

Arı bal alacak çiçeği bilir felsefesiyle yerelde tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimize dünya standartlarında nitelikli ve uygulama esaslı eğitimler vererek mevcut üretimlerini artırması ve daha çok farkındalık oluşturmalarını hedeflemekteyiz.
Bitki yetiştiricileri
Hayvan yetiştiricileri
Seracılar
Kentsel çiftçiler

Topraksız Tarım Uygulama Etkinlikleri Projesi

Ne ekersen onu biçersin felsefesiyle kentlerde yaşayıp tarım yapmak isteyen fakat gerçekleştiremeyen bireylere tarım yapabilmelerini sağlayacak etkinlikler yapıp tarım ekosistemlerine sürdürülebilir katılmalarını hedeflemekteyiz.

Topraksız Tarım Danışmanlık Uygulamaları Projesi

Ağacı kurt insanı dert yer felsefesiyle tarım ve hayvancılık yapan fakat farklı sebeplere problem yaşayan bireylere ve kurumlara uygulama esaslı danışmanlık vererek problemlerini çözmelerini hedeflemekteyiz
Bireysel çiftçiler
Kurumsal yetiştiriciler
Cafe ve restaurantlar